Turkish English  Russian German French

Başakşehir Şubesi

0212 809 3939

Beylikdüzü Şubesi

0212 872 7898

Facebook
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram
Pinterest
Tumblr
Lazerle Diş Beyazlatma

Dişleri Beyazlatmak

Dişleri Beyazlatmak

Dişleri Beyazlatmak: Dişlerde lekelenmeler sıklıkla görülür. Fakat günümüzde çeşitli beyazlatma yöntemleri ile diş lekelenmelerinin üstesinden gelmek mümkün. Dişlerde beyaz bir görünümü lazer ile diş beyazlatma yöntemi ile elde edebilirsiniz. Her insan bakımlı ve güzel bir görünüm elde etmek ister. Daha bakımlı saçlar ve cilt isteyebileceği gibi bakımlı, parlak ve bembeyaz dişler isteyebilir. Dişlerin bakımlı olması için lekelerin temizlenip beyaz bir görünüm elde edilmesi gerekir. Bunun yanında diş eti sağlığının da elbette yapılması gerekmektedir. Beyazlatma yöntemlerinden biri de lazer ile diş beyazlatma yöntemidir. Dişlerin lekeli ve sarı olmasının birçok nedeni vardır. Bunlardan bazıları doğuştan bazıları ise çeşitli gıdalar nedeni ile olabilir. Fakat tedavisi mümkün.

Dişlerim Ne Kadar Beyazlar veya Dişlerim Nasıl Beyazlar?

Dişlerinizin ne kadar beyazlayacağı aslında değişkenlik gösterir. Yalnızca 2 ya da 3 renk tonu açılması gülüşünüzde çarpıcı bir değişiklik yaratır. Diş renginin ne kadar açıldığının standart bir sistemi yoktur. Genelde Vita’nın renk skalası dikkate alınır.

Vita skalası basitçe 4 temel renge ayrılır:
A- Kırmızımsı kahverengi
B- Kırmızımsı sarı
C- Gri
D- Kırmızımsı gri

A renginin 5 adet alt tonu vardır. B, C ve D rengi 4 adet alt tonlara ayrılır.

Doğal dişlerinizin her biri farkı renk tonundadır. Köpek dişleriniz hepsinden daha koyu tondadır. Ön grup kesici dişleriniz daha açık,azı dişleriniz ise köpek dişi ile kesici dişleri arasında bir renktedir. Bleachingde amaç kişisel doğal beyazlığı yakalamaktır.Kullanılan bleaching maddeleri tanıtılırken 8-10 ton arasında dişlerinizin renginin açıldığı söylenir.Aslında bu 2-4 ana ton açılması anlamına gelir.

Dişlerinizin yapısı ,şu andaki rengi, uygulama tekniği beyazlatma sonucunu etkiler. Günümüzde mükemmel sonuçlar alınabilecek teknikler gelişmiştir. Herkesin diş yapısı ve rengi farklı olduğu için tek tip bir beyazlatma sonucu elde edilmez.

Dişleri Beyazlatmak Fiyatları?

Diş beyazlatma fiyatları genellikle sabit bir fiyat bulunmamakla birlikte ortalama 500 TL ile 3000 TL arasında fiyat değişikliği görülmektedir. Her bir prosedür için fiyatlar ayrı ayrı aşağıdaki gibidir:

Lazer ile diş beyazlatma yönteminde fiyat aralığı 500 TL ile 1200 TL arası,

Jeller ile diş beyazlatma yöntemindeki fiyat aralığı 300 TL ile 700 TL arası iken,

Diş ağartma yöntemi ile diş beyazlatma yönteminde ise 700 TL’den başlayan fiyatlar uygulanır.

Diş beyazlatma işlemi sizin tercihiniz olduğu için herhangi bir devlet kurumu tarafından karşılanmaz.

Dişleri Beyazlatmak Yöntemleri Kimlere Uygulanabilir?

Diş beyazlatma yöntemleri dişlerinin rengi önceki dönemlerde beyaz olup da sonrasında sararan kişilere uygulanabilir. Dişin iç kısımlarında oluşan renklenmelerde. Doğuştan sarı olan dişlerde uygulanabilir. Kişilere estetik diş yapılıyorsa dişlerde beyazlatma yapılabilir. Ateşli hastalıklar sonucunda dişlerde meydana gelen sararmalarda uygulanabilir.

Bu Tedavi Kimlere Yapılmaz?

18 yaşın altında ki bireylere yapılmamasını öneriyoruz.

Hamile kişilerde.

Dişleri beyazlatmak tedavisi görecek kişilerde çay alımının azaltılması gerekir. Eğer bu alım azaltılmazsa tedavinin faydası görülemeyecektir.

Diş eti çekilmesi oluşan kişilerde köklerin açığa çıktığı durumlarda.

Lazer İle Dişleri Beyazlatmak Nasıl Yapılır?

Tedavi aşamasından önce uzman bir diş hekimi tarafından hastanın bu tedaviye uygun olup olmadığı kesinleştirilir. Eğer uygun ise tedavi sonrasında farklılıkları göstermek için resim alınabilir. Dişteki lekelenmeler koyu ve zor bir leke ise ev tipi beyazlatma uygulanabilir. Lazer ile beyazlatma işlemi yapılmadan önce; hasta tedaviye gelmeden önce dişlerini florürsüz diş macunu ile fırçalamalıdır. Sonrasında seansa başlarken dişler temizlenir. Diş eti ve dudakların zarar görmemesi için koruyucu takılır. Dişlere jel sürülerek alanlara yaklaşık 30 saniyelik ışınlamalar yapılır. Tabi bu ışınlama süresi hastalara göre ve cihaza göre değişiklik gösterebilir. Jeller uzaklaştırılarak işlem tamamlanır. Eğer ihtiyaç var ise beraberinde ev tipi beyazlatma ile devam edilebilir. Fakat gerek yok ise, hastanın 24 saat boyunca çay, kahve ve sigara gibi tedaviyi olumsuz etkileyecek içeceklerden uzak durması gerekir.

Lazerle Diş Beyazlatmanın Ömrü Ne Kadardır?

Sık sorulan sorulardan birisidir. Ömrü kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilmektedir. Fakat genel olarak 3 yıl kadar sürebilirliği vardır. Ama bu sürede tüketilen çay, kahve gibi içeceklerin kullanım miktarı çok önemlidir. Miktarı ayarlanır ve ağız bakımına dikkat edilirse bu süre uzayabilir. Tam tersi olursa süre kısalacaktır.

Dişleri beyazlatmak uygulamaları ve dişlerin hangi aralıklarla beyazlatılması gerektiği konusunda detaylı bilgi için Golden Smile(Altın Gülüş) Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Diş beyazlatma

Lazerle Diş Beyazlatmak Yapılmadan Önce;

  • Dişler kliniğe gelmeden önce flour içermeyen bir macunla fırçalanmalıdır
  • Dişler seansın başında pomza ile temizlenir
  • Dişetleri ve dudaklar özel koruyucular ile korunur.
  • Dişlere beyazlatıcılı jel-toz sürülüp her bölge 30 sn lik ışınlamalara maruz bırakılır. Bu ışınlama süresi her bir diş için kullanılan cihaza ve jele göre değişiklik gösterir.
  • Diş eti ve dudaklara uygulanan koruyucu jel ve koruyucu bariyerler uzaklaştırılarak seans tamamlanır. Kişi ihtiyaç duyarsa ev tipi beyazlatmaya devam edilir.
  • Ev tipi beyazlatmaya devam edilmeyecek ise ilk 24 saat içinde kesinlikle çay , kahve ,sigara gibi dişin renklenmesine sebebiyet verecek içecek ve yiyeceklerden mutlaka uzak durmak gerekir.