Turkish English  Russian German French

Başakşehir Şubesi

0212 809 3939

Beylikdüzü Şubesi

0212 872 7898

Facebook
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram
Pinterest
Tumblr
Dis beyazlatma fiyatlari

Dis Beyazlatma Fiyatları 2023

  1. Dis Beyazlatma Fiyatları 2023

Diş beyazlatma fiyatları 2023 yılı güncel fiyatı; lazer tipi ve ev tipi olarak ikiye ayrılır ve Ev  tipi diş beyazlatma yönteminde 1500 TL ile 2500 TL fiyat aralığındayken, ev tipi jel sürülen diş beyazlatma yönteminde Ofis tipi diş beyazlatma fiyatları 2500 TL ile 3500 TL fiyat aralığındadır. Kliniğimize ilk defa diş beyazlatma işlemi için gelen hastalarımıza diş temizliği hediyemiz olacaktır.

Ofis Tipi Beyazlatma

dis beyazlatma
Diş Beyazlatma

Ofis tipi beyazlatma, tüm diş kliniklerinde lazer ışınları ile uygulanan bir diş beyazlatma yöntemidir. Ofis tipi diş beyazlatma tedavisinde diş hekimi ilk olarak diş eti bölgesini korumak için, diş etlerinin diş ile birleştiği bölgelere 3–5 mm kalınlığında ışıkla sertleşen bir bariyer (koruyucu) uygulaması yapar.Bu bariyer diş eti ile diş arasında bir mesafe oluştur. Bir süre bekledikten sonra diş yüzeylerine sürülen özel beyazlatıcı jel, ışın kaynağına tutularak diş beyazlatma işlemi aktifleştirilir. Ofis tipi beyazlatma işlemi tamamlandığında diş hekimi, diş beyazlığını 1-2 ton açmış olur. Aynı zamanda kalıcılığı en yüksek olan diş beyazlatma, ofis tipi diş beyazlatmadır. Diş hekimi başlamadan önce sizi muayene ederek kaç seans ile dişlerinizin ne kadar beyazlayacağı hakkında bilgilendirecektir ve buna göre tek seans yeterlimi yoksa çift seans mı yapılmalı kararı verilecektir.

Ofis Tipi (Lazerle beyazlatma) Diş Beyazlatma Fiyatları

Ofis tipi diş beyazlatma fiyatları 2023 yılı güncel fiyatı 2.500 TL ile 3.000 TL aralığında değişmektedir. Ofis tipi diş beyazlatma fiyatı klinik muayene sonrası net olarak diş hekiminiz tarafından belirlenebilir. Ayrıca şubelerimizin belli dönemlerinde kampanyalarından faydalanmak için hangi ilçeden aradığınızı belirtirseniz yakın şubemize yönlendirileceksiniz.

Kimler Diş Beyazlatma İşlemi Yaptırabilir?

İşleme engel herhangi bir diş ve diş eti hastalığı olmayan herkes  beyazlatma tedavisi uygulatabilir, ancak beyazlatma öncesi diş hekimi muayenesinden geçilmesi gerekir. Ağzında ilerlemiş çürükleri ve diş eti hastalığı olanlar ise hekimleri tarafından uygulanacak olan tedavilerini yaptırdıktan sonra beyazlatma işlemini uygulatmalıdır. Bunun dışında büyüme ve gelişimini tamamlamamış kimselere, gebelere ve emziren annelere  beyazlatma işleminin uygulanması önerilmez.

Beyazlatma İşlemi Güvenli midir Yoksa Zarar Verir mi?

Yapılan araştırmalar ve mikroskopik çalışmalar; yüzde 10'luk beyazlatma solüsyonu kullanımında hiçbir zarar olmadığını göstermiştir. Beyazlatma nedeniyle dişlerse yapısal değişiklik ve kalıcı hasar oluştuğunu gösteren tek bir araştırma bile yoktur. Dişlerin beyazlatılması için farklı konsantrasyonda ilaçlar da kullanılabilir ancak bunların da nasıl ve ne kadar kullanılacağına mutlaka diş hekimi karar vermelidir.

Dişlerdeki Lekelenme ve Renk Değişimi

Diş rengi, göz rengi ve saç rengi gibi kişiye özgüdür. Dişin içerdiği elementlerin birbirine göre oranı dişin rengini belirler. Mine yüzeyi porlu (gözle görülemeyen küçük delikli) bir yapıya sahiptir. Bu nedenle dişin doğal rengi zaman içerisinde dış etkenlerden etkilenerek değişebilir.

Diş beyazlatma
     Golden Smile Beylikdüzü

Tedavi Nasıl Uygulanır?

Seçilebilecek iki tip tedavi yöntemi vardır. Bunlardan ilki dişhekiminizin muayenehanesinde daha hızlı sonuç alınan yöntemdir (Office bleaching), diğeri de eviniz de kendinizin uygulayacağı yöntemdir (Home bleaching).

Beyazlatmanın Etkisi Ne Kadar Sürer?

Beyazlatma işleminden alınan sonuç, kişinin diş yapısına bağlı olarak değişir ve yaklaşık 6 ay-2 yıl arasında sabit kalır. Tabii ki bu süre kişinin kendisine de bağlıdır. Beyazlatma sırasında ve sonrasında en az iki hafta dişleri boyayan maddelerden uzak durulmalıdır.

Eğer siz de dişlerinizin rengi konusunda sorun yaşıyorsanız  beyazlatma tedavisi uygulatmak için diş hekiminize başvurabilir, muayene sonucunda dişleriniz beyazlatma için uygun görüldüğü takdirde işleminizi en kısa sürede yaptırabilirsiniz.

Diş Beyazlatmanın Yan Etkileri Varmıdır?

Bütün beyazlatma jelleri dişlerde az ya da çok hassasiyete sebep olur. Soğuk-sıcak içeceklere ve havaya karşı oluşan bu hassasiyet kişilere rahatsızlık verebilir. Bu, uygulamanın normal ve beklenen bir yan etkisidir. Hassasiyet 24-48 saat içinde geçmezse beyazlatıcı kullanımının kesilmesi gerekebilir. Hassasiyet durumunda, diş hekiminizin uygulayacağı florür ve size önereceği diş macunu veya kremleri bu diş hassasiyetini azaltacaktır. Hassasiyeti azaltmak için bir diğer seçenek olarak içerisinde potasyum nitrat bulunduran diş macunları da kullanılabilir.

Yaşlılık Nedeniyle Oluşan Renkleşmeler

İlerleyen yaşlarda dişteki mine tabakası aşınarak alttaki dentin tabakasının koyu rengini yansıtır. Aynı zamanda yıllar içinde iç ve dış kaynaklı renkleşmeler de görülebilir. Böyle durumlarda beyazlatma işleminden başarılı sonuçlar elde edilebilir.

Kanal Tedavisi Görmüş Dişlerde Renkleşme

Kanal tedavisi yapılan diş canlılığını yitirir, zamanla parlak, canlı rengini de kaybederek sararabilir veya dişin içine konan materyale bağlı renkleşme meydana gelebilir. Bu tür renkleşmelerde pulpa odasına yerleştirilen beyazlatma ajanı  dişte birkaç gün bekletilir. İstenilen sonuç elde edilene kadar işlem tekrarlanır. Bu şekilde özellikle ön bölgede tek başına kalmış koyu renkli dişler beyazlatılır. Genellikle olumlu sonuç alınır.

Uygulanan bütün beyazlatma yöntemleriyle geçici bir beyazlık elde edilmektedir. Dişlerin yapısı, kişinin beslenme alışkanlıkları ve işlem sonrası önerilere ne kadar dikkat edildiğine  bağlı olarak 2-3  sene sonra tekrarlanması gerekebilir. Gebelik ya da emzirme döneminde olan hastalara uygulanmaz. 18 yaş altına önerilmez. Dişeti çekilmesi sonucunda açığa çıkan diş kök yüzeylerine, dişeti rahatsızlığı, diş çürükleri, kole hassasiyeti olanlara bu sorunlar tedavi edilmeden önerilmez.

Beyazlatma Sonrası Çay, Kahve Gibi İçeceklerden Ne Kadar Uzak Kalmalıyım?

Beyazlatma sonrası yaklaşık 2 gün yani 48 saat boyunca (ideali 7-10 gün) çay, kahve, sigara, kola, kırmızı şarap, asitli içecekler ve renkli yiyeceklerden uzak kalmak gereklidir, çünkü yapılan beyazlatmanın etkisi dentin tübüllerinde devam eder. Bu süre zarfında da renkli yiyecek ve içeceklerden kaçınılmalıdır.